poniedziałek, 5 marca 2018

Przepiśnik na koktajle

Dziś zacznę od tego, że przyznam się Wam do pewnej słabości. Otóż jestem niepoprawną zbieraczką przepisów. Jest więcej niż pewne, że życia mi nie starczy, żeby wszystkie wypróbować 😜 ale dzielnie próbuję i staram się bardzo 😉
Ostatnio zapadła w naszym domu decyzja o zakupieniu blendera w celu miksowania warzywno-owocowych koktajli na drugie śniadania. Przepisów w "internetach" cała masa, więc żeby się w tym wszystkim nie pogubić, to dobrze by było mieć spisane te, które są już wypróbowane, smaczne i nam odpowiadają. Zatem potrzebny jest zeszyt na spisywanie pomysłów na mikstury. No ale, przecież nie sięgnę po zwykły zeszyt w kratkę, bo nie wypada 😛 Tak oto powstał przepiśnik, czyli zeszyt kulinarny, w którym będę gromadzić przepisy na nasze ulubione koktajle.
Taki notes musi być (przynajmniej dla mnie) praktyczny, więc zrezygnowałam z odstających, bardzo przestrzennych i wypukłych dekoracji. Okładka ma efekt przestrzenności, ale wszystko jest spójne, zwarte i solidnie przytwierdzone.
Jako mały dodatek dołożyłam sobie wstążkę w kropki, na końcu której sznureczkiem przywiązałam małą metalową filiżankę. Wstążka z ozdobnikiem jest zakładką. Będę mogła zaznaczyć sobie przepis na dany dzień.
We wnętrzu okładki skrywa się jeszcze napis, który jakoś nad wyraz pasował mi do notesu z przepisami na pyszności 😀


Przepiśnik to moja interpretacja zabawy na blogu Craft O'Clock. Serdecznie Was tam zapraszam, bo do zgarnięcia są fajne nagrody 🎁
-------------------------------------------------------- 
Pozdrawiam ciepło,

6 komentarzy:

  1. Jestem zauroczona pomysłem na umieszczenie metalowej filiżanki :D A sam przepiśnik ma piękne kolory :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Filiżanka nie była zaplanowana od początku. Właściwie w ogóle nie została zaplanowana. Chciałam zrobić zakładkę ze wstążki i koniec wydawał mi się pusty. I nagłe olśnienie spowodowało, że zawisła tam filiżanka :D Taka w sam raz na koktajl ;)

      Usuń

Cieszę się, że tu jesteś :)
Zostaw dla mnie komentarz - chętnie z Tobą podyskutuję.