sobota, 29 kwietnia 2017

Warsztaty czekoladownikowe - fotorelacja

Z pewnym opóźnieniem przybywam do Was ze zdjęciami z minionych warsztatów, które odbył się w sobotę (22 kwietnia) w Kreatywnym Kąciku w Częstochowie.
W trakcie spotkania tworzyłyśmy mediowe czekoladowniki.Każda z uczestniczek samodzielnie wykonała bazę czekoladownika oraz ozdobiła papier do jego oklejenia. Piękne papiery powstały przy użyciu wykrojników tła, masek i pasty strukturalnej oraz mgiełek. Byłam zachwycona efektami, jakie kursantkom udało się osiągnąć!
  
Czekoladowniki zostały ozdobione kwiatami, które również zostały wykonane własnoręcznie. Pracowałyśmy na kremowej piance foamiranowej i kwiaty były kolorystycznie dopasowywane do papierów czekoladownika. Niektóre były w tej samej tonacji, inne dobierane na zasadzie kontrastu - możliwości było wiele :)

Końcowym etapem pracy było dobranie kilku dodatków i stworzenie z niej kompozycji na okładce czekoladownika. Wybór ozdób był na tyle duży, że ciężko było się zdecydować i mam wrażenie, że ten etap sprawił moim kursantkom najwięcej trudności ;)

Ostatecznie jednak udało się wszystko złożyć w całość i tym oto sposobem powstały przepiękne prace!

To był niezwykle twórczo i miło spędzony czas. Mam nadzieję, że widza zdobyta w trakcie warsztatów zostanie wykorzystana w praktyce i powstanie jeszcze niejeden mediowy czekoladownik :) Wszak okazja na wręczenie komuś takiego słodkiego upominku znajdzie się zawsze!

Dziękuję Wam bardzo za to spotkanie! To niezmiernie miłe uczucie widzieć, jak powstają prace inspirowane moimi pomysłami i jak wiele radości sprawia Wam uczenie się nowych technik, zdobywanie nowej wiedzy i podpatrywanie nowych sztuczek :)


 A może chcesz, abym zorganizowała takie warsztaty w Twoim mieście? Daj znać, na pewno coś wymyślimy!

A już w maju kolejne warsztaty w Częstochowie z moim udziałem, zatem wypatrujcie informacji. Będzie całkiem nowy temat :) Może się spotkamy? Będzie mi bardzo miło :)

Udanej majówki!
Esme

9 komentarzy:

 1. Takie warsztaty to fantastyczna sprawa! Jestem zachwycona efektami jakie udało się Wam osiągnąć. Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam warsztaty! Zarówno w roli kursanta, jak i w roli instruktora. I w sumie nie wiem, którą rola jest dla mnie przyjemniejsza :)
   A prace powstały piękne :)

   Usuń
 2. Piękne czekoladowniki powstały :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam :) Bardzo zdolne kursantki miałam na zajęciach ;)

   Usuń
 3. Może Katowice? :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chętnie! Przyznam się, że już pod koniec kwietnia zaczęłam się rozglądać za lokalem w Katowicach (bo to bardzo dla mnie dogodna lokalizacja), wysłałam zapytania do trzech sklepów, ale niestety brak odpowiedzi. Będę tam jeszcze dzwonić. A może polecisz mi jakiś fajny lokal na warsztaty?

   Usuń
 4. Niestety :( ja kojarzę takie zajęcia np. Z domami kultury. Napewno zorientuje się w Pałacu Młodzieży. A jakie sklepy ? Jeśli mogę zapytać, to podejdę i popytam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, będę dzwonić do tych sklepów, póki co próbowałam kontaktu mailowego. W razie czego będę się do Ciebie zgłaszać :) Domów kultury też poszukam, podzwonię. Może tam będzie łatwiej :)

   Usuń
 5. Pozdrawiam <3 I dziękuję za upominek <3 będę próbować też w naszej szkole... naprawdę nie myślałam, że takie to trudne..
  . Pozdrawiamy :*

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś :)
Zostaw dla mnie komentarz - chętnie z Tobą podyskutuję.