Zakładka do książki - sowa i fiolet

 Cześć!

Dokładnie 1,5 miesiąca minęło od mojego ostatniego wpisu. Długo. Jak na moje standardy to nawet bardzo, bardzo długo. Życie lubi zaskakiwać różnymi scenariuszami i bywają chwile, kiedy trudno odnaleźć w sobie energię to rozwijania swoich pasji. Jestem człowiekiem, który do tworzenia potrzebuje spokoju w głowie i pogody ducha, a tych wartości ostatnio bardzo mi brakowało. Powoli wracam do równowagi i stabilizacji i nieśmiało zaczynam wplatać twórczość w swój proces "ozdrawiania" duszy. Po tak długiej przerwie w tworzeniu trudno jest zabrać się od razu za jakieś ambitne projekty, dlatego też tym razem praca jest skromna - zakładka do książki. Zrobiłam ją dla siebie, na własny użytek. Kolory i motywy jakoś same wpadły mi w rękę. Dopiero po ukończeniu pracy zainteresowałam się ich symboliką.
 

Sowa i fiolet - symbolika

Przytaczając fragmenty znalezione w internecie:
 
Sowa symbolizuje mądrość, inteligencję, rozsądek, ale także smutek, ciemność, samotność, melancholię. Kojarzona jest z intuicją, umiejętnością dostrzegania tego, czego inni nie widzą, wyjściem poza iluzję oraz symboliczną zapowiedzią zmian w życiu.
 

 
Fiolet - ze wszystkich kolorów ten posiada najwięcej intuicji, niczym ametyst pełen jest ducha i myśli.
 
Moje życie, przepełnione w ostatnim czasie przemyśleniami, intuicją, melancholią, ciemnością, smutkiem i oczekiwaniem na zmiany, znalazło ujście w tej skromnej pracy.
 

 
Ale, podobno ludzie utożsamiający się z fioletem, patrzą w gwiazdy. I to właśnie zrobiłam. Podniosłam głowę i spojrzałam w gwiazdy. Pojawiła się nadzieja i ufam, że będzie dobrze.
 


------------------------------
Pozdrawiam serdecznie 😊

https://www.instagram.com/pracownia.esme/https://esmescrap.blogspot.com/2019/11/proste-kartki-bozonarodzeniowe.html
 

Komentarze

 1. Będzie dobrze. Ufaj.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie dobrze. Ufaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna, delikatna zakładka. Trzymaj się! Uśmiechu! Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna zakładka. Ładna mała forma na powrót do scrapowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna zakładka! Moja ulubiona forma!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zjawiskowa zakładka! W fioletach tego odcieniu dawno nie widziałam pracy w Twoim wykonaniu. Jest bardzo udana. Wracaj do tworzenia, wracaj! :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Cieszę się, że tu jesteś :)
Zostaw dla mnie komentarz - chętnie z Tobą podyskutuję.